Veria Miriam

VERIA MIRIAM

Miriam poznám dlhé roky. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, ze je to veselá, pracovitá, čestná a erudovaná žena! Kto jej dá hlas, nemusí sa obávať, že niekoho poslal na 5-ročnú dovolenku, môže si byť istý, že ju poslal tvrdo pracovať.

Martin Gašpar

známy hudobník

Miriam poznám 15 rokov, počas ktorých som viackrát v diskusiách a rozhovoroch videla, že Miriam je verná svojim ideálom postavených na hodnotách ako pravda, bratská láska, úcta k životu. Najviac na nej obdivujem jej silu, vytrvalosť pracovať pre dobro, pochopenie pre ostatných a toleranciu. Miriam nás bude dôstojne, no najmä odhodlane zastupovať v Európskom parlamente, jej hlas tam určite bude počuť.

Andrea Cox

riaditeľka digiQ

Miriam Lexmann sa vyníma medzi všetkými potenciálnymi európskymi politikmi, ktorých som stretol. Jej vernosť Bohu, politická zdatnosť a skúsenosti na medzinárodnej úrovni budú veľkým prínosom pre Slovensko a Európu.

David Kilgour

bývalý kanadský poslanec a minister, nominovaný na Nobelovu cenu za mier v roku 2010

Mirku Lexmann poznám desaťročia, Pán Ježiš a Patrón našich stretiek mi ju poslal do cesty nielen preto, že mi často niesla batoh na stanovačke a pomáhala organizovať stretká katolíckych stredoškolákov v Bratislave. Ak napíšem “Superprincezná”, urazím ju, lebo jej oči, úsmev a duša sa nedajú jednou – dvoma vetami popísať. Som “Beatus vir” – áno, som šťastný človek aj preto, že ju poznám, nosím v srdci, vnímam a mám. 

Vladimír Krčméry

lekár, vedec, rektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety

Odbornosť, skúsenosti a vernosť hodnotám. Toto sú atribúty, ktoré sa snúbia v jednej osobe – Miriam Lexmann. Som si istý že našu krajinu by mali v Európskom parlamente zastupovať práve takíto ľudia, ako je Miriam.

Milan Majerský

predseda PSK

Je to žena služby a integrity. Každý, kto Miriam Lexmann pozná alebo s ňou spolupracoval, vie, že je oddaná službe pre svoju krajinu a pomoci druhým. Miriam neúnavne pracuje na tom, čo považuje za správne, spravodlivé a férové.

Jeffrey Gedmin

americký spisovateľ a vedec, bývalý riaditeľ Rádia Slobodná Európa

Osobnosť s rešpektom na medzinárodnom poli, so srdcom pre rodnú zem a svedectvom hlbokého kresťanského života. To je Miriam Lexmann.

Miroslav Mikolášik

europoslanec

Miriam má nesmierne silnú vôľu a dobrú kondičku. Dokázala to na mnohých výstupoch a skialpinistických túrach, ktoré sme spolu absolvovali. Som presvedčený, že svoju nezlomnosť a vytrvalosť bude vedieť využiť aj v politickom zápase za lepší a krajší svet.

Rasťo Šroba

horský vodca a záchranár

Miriam je človek najvyšších princípov a fundovaných rozhodnutí o tom, ako sa /tieto princípy/ majú uplatňovať v občianskom a verejnom živote. Hlboko sa zaujíma o ochranu ľudskej dôstojnosti a chápe a rozlišuje – lepšie ako ktokoľvek iný – medzi situáciami, keď ju verejné politiky chránia, alebo naopak podkopávajú. Miriam bola v popredí takýchto diskurzov na medzinárodnej úrovni a preto viem, že bude reprezentovať svoju krajinu a politické hnutie s odvahou a presvedčením. 

Gary Schmitt

riaditeľ viacerých programov najväčšieho amerického konzervatívneho inštitútu American Enterprise Institute (AEI) so sídlom vo Washingtone, D. C.